PRP’li Fue Saç ekimi nedir?

PRP’li Fue Saç ekimi nedir?

PRP, Platelet Rich Plazma, son günlerin en çok uygulanan ve Amerikan FDA tarafından onay almış, deri hastalıklarında ve özellikle saçlı deri sorunlarına çare olarak görülen oldukça güvenli bir yöntemdir. PRP solüsyonu, uygulama yaptıracak olan kişinin kanının alınması ve içine yine kendi kanından üretilen organik kokteylin hazırlanması suretiyle elde ediliyor. Dolayısıyla PRP solüsyonunun içinde kimyasal herhangi bir madde bulunmadığı gibi, hastanın kendi kanından yapılan bir kokteyl olduğu için oldukça güvenilir bir yöntem olarak kabul görüyor. 

PRP’li Fue Saç ekimi ne işe yarar?

PRP özellikle saç ekimi sırasında ve saç ekimi sonrasında yapılan mezoterapi seanslarında, cilt gençleştirme işlemlerinde ve farklı cilt sorunlarının tedavisinde de kullanılıyor.  PRPli Fue Saç ekimi ise, aynı şekilde yine gençleştirme, tedavi etme ve canlı tutma prensibiyle uygulanan bir çeşit etkileme işlemdir. BU sebeple tutunma oranında ciddi bir artış gözlemlenir.

Besleyici ajanlar ve VEGF hormonu

Saç ekimi sonrasında PRP uygulamasıyla enjekte edilen hücrelerin salgıladığı besleyici ajanlar sayesinde saç kökleri anında büyümeye ve beslenmeye başlar.  Yeni ekilen saç kökünün beslenme sorununu ortadan kaldıran PRP işlemi, içeriğinde bulunan VEGF hormonu sayesinde saç kökünün etrafında yeni kan damarlarının oluşmasını sağlar. Kısaca PRP hem FUE yöntemiyle solüsyon içinde bekletilen kıl köklerinin ekim sürecine kadar canlı kalmasını, hem de saç köklerinin ekildikten sonra tutunabilmesini kolaylaştırır. 

X